Home » Jak przykleić obrzeże meblowe?

Jak przykleić obrzeże meblowe?

Jak przykleić obrzeże meblowe?

Większość mebli oferowanych przez producentów to meble produkowane z różnego rodzaju płyt, które wymagają wykończenia obrzeżami meblowymi. Dzięki nim meble będą wyglądać bardzo elegancko.

Rodzaje obrzeży meblowych

Większość zakładów stolarskich produkujących meble kuchenne lub pokojowe stosuje do ich wykończenia taśmy PCV. Dostępne są w szerokim wzornictwie, które ułatwia ich dobranie do okleiny płyty meblowej. Obrzeża PCV cechują się odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki elastyczności są łatwe w przyklejaniu do krawędzi.

Nowoczesną formą obrzeży meblowych są obrzeża ABS. Ich największą zaletą jest przyjazny stosunek do środowiska. Nie zawierają chloru, produktów ropopochodnych oraz metali ciężkich. Dzięki temu mogą podlegać całkowitemu recyklingowi.

Jak dobrze przykleić obrzeże meblowe?

Obrzeża meblowe są taśmami klejonymi, do ich równego położenia na krawędziach płyt meblowych najlepiej użyć specjalnych oklejarek . Zapewniają one idealne przyleganie taśmy okleinowej do obrzeży mebli. Czynność ta musi być wykonana bardzo dokładnie, by na powierzchni nie pojawiły się bąble pustego powietrza.

W przypadku, gdy taśma okleinowa jest szersza niż krawędź płyty, trzeba ją odpowiednio dociąć i doszlifować przy pomocy papieru ściernego.