Lamka biurkowa do pokoju dziecka: modele dla chłopców i dziewczynek

Lamka biurkowa do pokoju dziecka: modele dla chłopców i dziewczynek

Nauka, niezależnie czy zdalna, czy w szkole, wymaga od rodziców odpowiedniego wyposażenia pokoju dziecka. Lampki na biurko są klasykiem, którego nie może zabraknąć w żadnym domu. Co kupić do pokoju dziewczynki, a które lampki są lepszą opcją dla chłopca? O tym w dzisiejszym artykule.

Lampka na biurko dla dziewczynki

Świat dziewczynek jest zazwyczaj bardzo kolorowy, dlatego kupując lampkę na biurko do odrabiania lekcji dla młodej królewny, należy szczególną uwagę poświęcić na design modelu. W pokoju małego dziecka dobrze sprawdzą się lampki z różowymi wzorami. Dziewczynki z pewnością polubią odrabianie lekcji przy lampce z motylkowym abażurem. Ciekawym modelem dla nich może być również romantyczny model w serduszka albo kwiaty.

Jakie modele lampek wybrać do pokoju chłopca?

Mali chłopcy z pewnością ucieszą się na widok lampki biurkowej z motywem kolorowych sówek albo domków. Miasteczko to również ciekawy pomysł na ozdoby na abażur do biurkowej lampki dla chłopca. W pokoju nieco starszych dzieci dobrze się sprawdzą modele z wykorzystaniem geometrycznych wzorów. Abażur z rombami to wspaniała alternatywa dla zupełnie prostej, jednokolorowej lampki na biurko do pokoju nastolatka.

Lamka na biurko dla dziecka – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wybierając odpowiedni model lampki do pokoju dziecka, warto kierować się nie tylko samą ceną i designem modelu. Ważne jest również to, aby strumień światła był optymalny – nie może być zbyt mocny, ani zbyt słaby. Dodatkowo z punktu widzenia praktyki istotną sprawę stanowi sposób czyszczenia lampki biurkowej – proste modele są zazwyczaj łatwiejsze do utrzymania w czystości.