Home » Jaki żyrandol do salonu?

Jaki żyrandol do salonu?

Jaki żyrandol do salonu?

Żyrandol do salonu sprawi, że wnętrze zyska charakteru i niepowtarzalnego klimatu. Wykorzystywany jest jako główne źródło światła, ale również ważny element dekoracyjny wnętrza. Wybierając konkretny jego model, można istotnie poprawić wystrój wnętrza. Na rynku dostępny jest ich szeroki wybór, co sprawia, że z łatwością można wybrać produkt do wybranej aranżacji. dostępne są zarówno modele minimalistyczne, jak i industrialne. Żyrandole w stylu skandynawskim, jak i glamour.

Żyrandol do salonu – oświetlenie i dekoracja

zyrandolŻyrandol pełni przede wszystkim funkcję głównego oświetlenia. Znajduje się zatem najczęściej w centralnym punkcie, przyciągając wzrok i uwagę. Dopasowując odpowiednie do niego miejsce, należy pamiętać o optymalnej wysokości. Umieszczony zbyt wysoko, może być słabo widoczny, natomiast zbyt nisko opuszczony może być problematyczny dla wyższych członków rodziny i gości. Warto zatem zastanowić się, na jakiej wysokości powinna się znaleźć. Specjaliści wskazują, że powinna się znajdować co najmniej 2 metry powyżej poziomu podłogi. Zajmując taką pozycję, żyrandol nie powinien stwarzać problemów. Praktycznym rozwiązaniem może być także wybór lampy z regulowaną wysokością, dzięki czemu można wygodnie dopasować jej położenie do aktualnych potrzeb.

Jaki żyrandol do salonu wybrać?

Na rynku dostępny jest szeroki wybór żyrandoli. Wśród nich największą popularnością cieszą się:

  • geometryczne kształty
  • dymione klosze
  • niestandardowe rozmiary
  • minimalistyczny design

Dużym udogodnieniem są lampy wyposażone w mechanizm linkowy, który pozwala wygodnie kontrolować wysokość lampy. Pozwala także na możliwość regulacji oświetlenia. Żyrandol znajdujący się bezpośrednio pod sufitem rozświetla całe pomieszczenie, gwarantując doskonałą widoczność. Rodzaj żarówki wpływa natomiast na barwę światła, dzięki czemu można także wybrać rodzaj nastroju: ciepłe, domowe światło, jak i ostre, zimne. Wybierając żyrandol, należy także zwrócić uwagę na aranżację wnętrza i dopasować do niej lampę. Wybór sklepu również ma znaczenie, ponieważ to on determinuje cenę oraz szerokość wyboru, w sklepie SFMeble znaleźć można żyrandol do salonu w dobrym guście i niskich cenach, co sprawia, że jest on godny polecenia.