Home » Lustro stojące – jak najlepiej wykorzystać jego walory?

Lustro stojące – jak najlepiej wykorzystać jego walory?

Lustro stojące – jak najlepiej wykorzystać jego walory?

Lustro stojące to jeden z elementów wyposażenia wnętrz, który pełni rolę ładnej dekoracji i funkcjonalnego przedmiotu, ułatwiającego codzienną egzystencję. Może ono optycznie powiększyć wnętrze, pomóc w doborze stosownej garderoby, bądź po prostu ozdobić aranżację swoim wyjątkowym wyglądem. Co sprawia że lustro stojące jest tak wyjątkowe? Jak najlepiej wykorzystać jego zalety w aranżacji wnętrza?

Lustro stojące – zalety

Wysokie, prostokątne lustro, ustawione na stabilnym stelażu, można ustawić w praktycznie każdym wybranym miejscu w domu. Najczęściej stawia się je w garderobie, przy szafie z ubraniami, która znajduje się w sypialni. Równie dobrym miejscem na lustro stojące jest łazienka czy przedpokój, gdzie zakłada się odzież wierzchnią przed wyjściem z mieszkania. Lustro może także być potraktowane w inny sposób, jako przedmiot powiększający wnętrze optycznie. Sprawdza się to zazwyczaj w ciasnych pomieszczeniach, niewielkich mieszkaniach lub w ciemnych pokojach – lustro odbija światło, rozświetla otoczenie, w którym się znajduje.

Czy lustro stojące nadaje się do każdego wnętrza?

Właściwie nie ma takiej aranżacji, w której ten typ lustra nie znalazłby zastosowania. Wiele zależy od jego stylu, koloru i dodatkowych funkcjonalnych udogodnień (np. pochył lub obrót lustra). Wysokie, prostokątne lustro stojące piękne prezentuje się w stylach, takich jak np:

  • francuski
  • glamour
  • boho
  • loft
  • shabby chic
  • japandi

Czarne, metalowe stelaże i ramy zaprezentują się dobrze zarówno w inustrialu, lofcie jak i w stylu modern. Złote ramy owalnych luster znajdą swoje zastosowanie w stylu glamour, francuskim lub japandi. Prostokątne modele, oprawione w tradycyjne ramy z drewna, mogą wchodzić w skład aranżacji klasycznych. Naturalne walory drewna będę przedstawiały się korzystnie także w skandi, boho czy skandi-boho. Warto zadbać o to, aby lustro stojące pasowało do najbliższego otoczenia, oraz występujących w jego otoczeniu kolorów i tworzyw. Czasem warto wstawić do pomieszczenia model, który wyróżni się, będzie przykuwał uwagę jako jedna z dominant aranżacji.

W sklepie SFMeble znaleźć można duży wybór stylowych elementów wystroju wnętrz, w tym lustro stojące w bardzo dobrych cenach, warto więc tam zajrzeć przy okazji zakupów.