Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem remontu?

Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem remontu?

Remont łazienki to przeważnie bardzo dokładnie zaplanowana inwestycja. Jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych należy zastanowić się jakie rozwiązania w naszej łazience będą najkorzystniejsze. Warto również wiedzieć, jakie wyposażenie łazienek będzie najciekawsze?

Hydraulika, elektryka, wentylacja

Remont łazienki trzeba rozpocząć od dokładnego zaplanowania jak będzie wyglądała elektryka, gdzie zamontować pralkę, czy kabinę natryskową bądź wannę. Jest to najbardziej żmudny i najdroższy element remontu. Jest to również najważniejsza jego część. Ilość gniazdek elektrycznych, czy układ kanalizacji to najważniejszy element funkcjonalnej łazienki, którego późniejsza zmiana jest bardzo czasochłonna i kosztowna.

Jak zaoszczędzić miejsce?

Łazienki w naszych mieszkaniach przeważnie nie mają imponujących rozmiarów. Warto jeszcze przed rozpoczęciem remontu odwiedzić Camero.pl salon łazienek, by zorientować się, jaka jest oferta wanien i kabin prysznicowych.

Najpopularniejsze do małych łazienek są kabiny narożne. Ich zaletą jest stosunkowo niewielki rozmiar w porównaniu do komfortu użytkowania. Miłośnicy wanien powinni sprawdzić, czy w salonie łazienek nie znajdą niewielkich rozmiarów wanny, która ładnie wkomponuje się w przestrzeń łazienki. Wanny naroże również pozwalają zaoszczędzić dużo miejsca.

Ekstrawagancko czy zachowawczo?

Styl, w jakim wykończymy naszą łazienkę będzie nam towarzyszył co najmniej przez kilka najbliższych lat. Warto o tym pamiętać wybierając glazurę oraz terakotę. Jest to element dekoracji wnętrza, który jest kosztowny oraz trudny do usunięcia. Warto postawić na zachowawcze rozwiązania, które za rok nie będą raziły niemodnym wyglądem.

Wyposażenie łazienek, które można zmienić, takie jak oświetlenie, lustra, czy szafki mogą być bardziej wyszukane i niestandardowe. Wprowadzając jeden ciekawy element do wnętrza możemy uzyskać ciekawą i niebanalną łazienkę. Warto również wcześniej odwiedzić salon łazienek, by wiedzieć jakie elementy wyposażenia nam się podobają.