Home » Jak wybrać łóżko pojedyncze?

Jak wybrać łóżko pojedyncze?

Jak wybrać łóżko pojedyncze?

Łóżko jest podstawowym atrybutem człowieka, ponieważ spędzamy jedną trzecią naszego życia śpiąc. Dlatego, aby organizm mógł prawidłowo odpoczywać, musimy wybrać odpowiednie miejsce do odpoczynku.

Jak wybrać odpowiednie łóżko jednoosobowe?

Po pierwsze należy zwrócić uwagę na wytrzymałość ramy łóżka, od niej będzie zależała trwałość łóżka jednoosobowego. Z słabą lub nawet podejrzaną ramą łóżko może nie wytrzymać roku, nie mówiąc już o komforcie. Na stelażu kładzie się materac, dlatego należy zwrócić uwagę na jego rozmiar. Jeśli materac jest zbyt duży, będzie się czasami zsuwał lub wystawał. Nie jest rzadkością, że ten niuans może spowodować pęknięcie łóżka. Nie najważniejsze, ale lepiej jest, jeśli rama będzie oparta na plecach, a nie na nogach, ten wariant a nie nogi, ten wariant jest najtrwalszy.

Jakość łóżka jednoosobowego

Na jakość łóżka pojedynczego duży wpływ mają listwy, na których umieszczony jest materac. Liczba ta dla standardowego łóżka pojedynczego powinna wynosić 15, a odległość między nimi nie powinna być większa niż szerokość samego nadproża. Logiczne jest założenie, że jeśli jest ich więcej, łóżko będzie trwać dłużej.

Materiał dla łóżka pojedynczego

Najbardziej niezawodny materiał dla łóżka jest kutym żelazem lub spawaną ramą. Pożądany podkład jest drogi, zwłaszcza w naturalnym materiale, ale jeśli kupisz od producenta, możesz uzyskać lepszą cenę.

Najpopularniejszym materiałem używanym obecnie do produkcji łóżek jest płyta wiórowa, ale nie jest to materiał niezawodny. Wadą jest luzowanie się z czasem elementów złącznych i uwalnianie lotnych fenoli do powietrza.

Łóżka mogą być produkowane seryjnie w dużych ilościach lub eksperymentalnie, dla nowej kolekcji. Bardziej niezawodne jest wybranie zwykłego łóżka gabinetowego, ale są też łóżka wiklinowe lub sofy. Pozostałe mogą być dobrane zgodnie z życzeniem klienta lub projektem wnętrza.

Wiele łóżek posiada również szuflady, w których można przechowywać pościel lub dziecięce zabawki.

Kolor łóżka

Wybór koloru zależy od Ciebie, kolorów nie brakuje. Do spokojnych, jasnych sypialni bielony dąb lub olcha odświeży i odświeży wnętrze. Do niebanalnych wnętrz sypialni wybierz kolor wenge lub czarny, który podkreśli solidność i szlachetność łóżka.