Salon w stylu boho – jak urządzić?

Salon w stylu boho – jak urządzić?

Nie da się ukryć, że podczas urządzania własnego salonu, zwykle chcemy by oddawał on naszą wewnętrzną naturę. Oczywiście sięgamy po różnorodne inspiracje i pomysły. Niemniej jednak wiodącym trendem w stylizacji wnętrz stał się obecnie styl boho. Jest to styl nawiązujący do natury i artystycznego nieładu, który mimo wszystko sprawia wrażenie świetnie dopasowanej i jednolitej kompozycji. Świetnie pasuje on do każdego salonu, bez względu na jego rozmiar. Tak więc jak urządzić salon w stylu boho?

Salon w stylu boho – kolory

Salon w stylu boho to przede wszystkim odpowiednie dopasowanie kolorystyczne. Jak już zostało wspomniane boho to wyraz poparcia dla wszystkiego, co naturalne. Dominować powinny więc na ścianach barwy ziemi. Idealnie sprawdzą się więc następujące kombinacje kolorystyczne:

  • zgnita zieleń połączona z kolorem rudym
  • jasny brąz połączony ze zgaszonym pomarańczem
  • zgaszony żółty wraz z pastelowym zielonym

Tego typu kolory powinny znaleźć się na ścianach jak i na suficie. Oczywiście meble powinny być wykonane z drewna, najlepiej w jasnym lub ciemnym odcieniu, który pokryty jest warstwą lakieru. Dodatkowym efektem wizualnym może być zastosowanie surowego drewna, na którym widoczne są wszelakie słoje i sęki.

salon w stylu boho

Salon w stylu boho – jakie dodatki?

Salon w stylu boho to kwintesencja przytulności i naturalności. Wobec tego niezwykle ważną rolę odgrywają dodatki. Najważniejsze jest doposażenie salonu w wiklinowe fotele i krzesła. Na nich z kolei powinny znaleźć się poduszki w kolorach natury, często ozdobione dodatkowymi frędzlami. W przypadku dodatków warto stawiać na mieszanie się ze sobą różnorodnych faktur i kształtów. Idealnym dodatkiem jest również bukiet z suszonych kwiatów, a także wysokie i pnące się rośliny doniczkowe. Po więcej inspiracji zajrzyj do artykułu na stronie sfmeble

Salon w stylu boho to przede wszystkim wnętrze jak najbardziej naturalne i w pewnym sensie również chaotyczne, jednak to właśnie w tym tkwi jego cały urok. Warto o tym pamiętać, decydując się na kolejne zabiegi aranżacyjne i komponowanie kolejnych dodatków i ozdób.