Fotel uszak w nowej odsłonie

Fotel uszak w nowej odsłonie

Fotele są jednym z podstawowych mebli znajdujących się na wyposażeniu salonu. Zestawy kanap z fotelami to standardowy widok niemal w każdym domu. W mieszkaniach fotele mają przede wszystkim pełnić funkcję wypoczynkową, dlatego powinny być komfortowe w użytkowaniu.

Zawsze modny fotel uszak

Uszak to rodzaj fotela, który na dobre rozgościł się w mieszkaniach, hotelach, a nawet biurach. Jest lubiany za bardzo miękkie siedziska oraz wyściełane gąbką oparcia i zagłówek. Uszaki wytwarza się z mocnych tkanin obiciowych takich jak welur i gruby len oraz rozmaite mieszanki poliestru z innymi materiałami. Fotel uszak występują także w wersji z obiciem z naturalnej skóry lub sztucznych tekstyliów skóropodobnych. Charakterystyczną cechą foteli jest wysokie oparcie, które pozwala na wygodne siedzenie z plecami i głową przylegającymi do fotela. Często do fotela w komplecie dostępny jest podnóżek w takim samym kolorze, który pozwala na jeszcze większy komfort podczas użytkowania mebla. Podnóżek może być także połączony na stałe z fotelem za pomocą specjalnego mechanizmu.

Skąd pochodzi nazwa fotela?

Nazwa fotela związane jest z uszami, które znajdują się po obu stronach oparcia fotela. Uszy dają możliwość wygodnego przyłożenia do nich głowy. W nowoczesnych fotelach stosuje się różne formy siedziska, nóżek lub oparcia, ale uszy pozostają stałym i niepodważalnym elementem tego typu foteli. W celu nadania uszakom nowoczesnego designu wytwarza się je w oryginalnych kolorach oraz finezyjnych kształtach. Można przyjąć, że w każdej aranżacji wnętrz, bez względu na przyjęty styl, znajdą swoje miejsce nowoczesne fotele uszaki.