Praktyczne i stylowe lampy wiszące

Praktyczne i stylowe lampy wiszące

Poza swą funkcją użytkową lampy pełnią w domu również funkcję dekoracyjną, a także tworzą odpowiedni nastrój wnętrza. Istnieje kilka czynników, które wpływają na dobór odpowiedniego domowego oświetlenia. Są to: wielkość pomieszczenia, styl urządzenia oraz jego przeznaczenie. Jako pierwszą wybiera się lampę sufitową, którą umieszcza się centralnie w każdym pokoju, a następnie do niej dobiera się pozostałe rodzaje lamp. Wybór odpowiedniego oświetlenia sufitowego nie jest prosty, bowiem ilość dostępnych modeli jest ogromna.

Zalety lamp wiszących

Lampy sufitowe to nie tylko standardowe plafony, reflektory, ale przede wszystkim praktyczne i oryginalne lampy wiszące. Mają wiele niewątpliwych zalet i są dość popularnym rozwiązaniem we współczesnych aranżacjach wnętrz. Umieszczane z reguły nad stołem czy kuchenną wyspą sprawiają, że:
– miejsce to jest równomiernie oświetlone,
– światło jest wyraźne,
– nie oślepia.
Jedno lub kilkupunktowa lampa wisząca możne stworzyć ciekawą dekorację i idealnie oświetlić pokój.

Lampy wiszące

Stylowe oświetlenie salonu

Salony urządzone w minimalistycznym stylu powinny posiadać nowoczesne lampy wiszące (https://macodesign.eu/lampy-wiszace-sufitowe), w stylu vintage czy nawet w stylu industrialnym. Minimalne ozdoby i stonowana kolorystyka będą idealne. Jeżeli salon jest niewielkich rozmiarów, należy pamiętać o tym, że lepiej wygląda w nim kilka mniejszych źródeł światła, zamiast jednego, zbyt dużego. W przestrzennych salonach poza nowoczesną lampą wiszącą świetnie prezentuje się tradycyjny żyrandol, nawet połyskujący ozdobnymi kryształkami. Przełamie nowoczesny styl pomieszczenia i nada mu ciekawego charakteru.