Łączenie drewnianych elementów za pomocą lamelki

Łączenie drewnianych elementów za pomocą lamelki

Łączenie drewnianych elementów może odbywać się na przykład za pomocą lamelek. Produkty te bowiem mają odpowiednie kształty oraz są bardzo elastyczne. Idealnie dopasują się do każdej szczeliny – co z całą pewnością jest ogromną zaletą.

Łączenie drewnianych elementów

Istnieje wiele sposób na łączenie tychże elementów, aczkolwiek najczęściej robi się to za pomocą kleju. Lamelki nasiąkają produktem i robią się znacznie większe. Wpływa to przede wszystkim na stabilizację oraz jakość całego montażu. Blaty oraz meble kuchenne wymagają głównie precyzyjnego dopasowania, warto więc zastosować lamelki, które będą wykonane z dobrej jakości materiałów.

Popularne lamelki

Nie da się ukryć, że aktualnie najpopularniejszymi lamelkami są te, które zostały wykonane z dobrej jakości drewna. Społeczność ceni je, ponieważ są trwałe oraz wytrzymałe. Warto również wspomnieć o tym, że lamelki są łatwo dostępne i kosztują niewiele, każdy może więc sobie pozwolić na taki zakup. Używać można lamelek o różnych rozmiarach. Do drewna o grubości dziesięć milimetrów, najczęściej stosuje się lamelki typu zero. Aczkolwiek do drewna o grubości piętnaście milimetrów trzeba zastosować już większych lamelek, najlepiej tych w typie 10. Lamele są pomocne przy wykonywaniu wielu połączeń, na przykład narożnikowych. Wyróżnić można produkty w wielu kolorach, takich jak czerń, brąz, szarość lub beż. Kolor jednak nie ma wpływu na funkcjonalność.