Różnorodne funkcje zawiasów meblowych

Różnorodne funkcje zawiasów meblowych

Różnego rodzaju innowacyjne rozwiązania współcześnie dotyczą niemalże każdego aspektu życia. Nie omija to m.in. zamków meblowych. Aktualnie producenci mebli oraz zawiasów zaoferować mogą niezwykle bogatą paletę zamków meblowych o różnorodnym zastosowaniu i odznaczających się interesującymi funkcjami.

Nowoczesne rozwiązania

W sprzedaży odnaleźć możemy aż 9 podstawowych rodzajów zamków. Wszystkie z nich różnią się swoją konstrukcją co wpływa na sposób ich montażu, czy też na przeznaczenie.Warto jedna wspomnieć o ciekawych dodatkowych funkcjach zawiasów, z którymi możemy spotkać się w przypadku różnych rodzajów zamków.

Ciche zamknięcie

Bez wątpliwości jedną z najpopularniejszych dodatkowych funkcji nowoczesnych zawiasów jest funkcja cichego zamknięcia. Odpowiednio skonstruowane zawiasy meblowe wyhamowują pchnięty ze zbyt dużym impetem front szafki.

Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy pewność, iż drzwiczki nie uderzą o korpus szafki ze zbyt dużą siłą. Oznacza to, że mamy zagwarantowane ciche zamknięcie oraz pewność, iż szafka nie ulegnie uszkodzeniu w wyniku uderzenia mechanicznego.

Push to open

Inną ciekawą funkcją nowoczesnych zamków jest funkcja push to open. Tego rodzaju zawiasy (tutaj) montowane są najczęściej w przypadku mebli bez uchwytu. Podobnie, jak w przypadku zawiasów z cichym domknięciem pozwalają na spowolnienie frontu szafki, jeżeli ten zamykany jest ze zbyt dużą prędkością. Po zamknięciu tego rodzaju szafki w celu jej otwarcia należy nacisnąć na drzwiczki mebla, aby ten samoczynnie się otworzył.