Home » Popularne lustra

Popularne lustra

Popularne lustra

Lustro to świetne potwierdzenie tezy, iż nawet najmniejszy detal może praktycznie całkiem odmienić charakter każdego pomieszczenia w domu czy mieszkaniu. Najistotniejszą rolę odgrywać będzie rozmiar, a także kształt, ponieważ błędnie dobrane lustra będą przeistaczać każdą aranżację w stylistyczny koszmar, który będzie straszyć domowników lub gości. Dlatego kupno odpowiedniego modelu to nie lada wyzwanie i obecnie wiele osób zastanawia się, jak wybrać lustro z takich miejsc – https://witek.pl/artykuly-dekoracyjne/lustra/ 

Czarne lustra

Obecnie bardzo popularne są lustra, które posiadają czarne ramy. Jest to trend, który trwa od wielu miesięcy i obecnie można zobaczyć tego typu model w wielu mieszkaniach i domach. W zależności od indywidualnych przekonań można kupić cienką, malutką oprawę bądź pójść dużo dalej i kupić lustra posiadające szerokie, bardzo pokaźne ramy. Często w pierwszej chwili może się wydawać, iż spora ilość czerni będzie przytłaczać aranżację – przez mroczny charakter czerni. Jednakże nic mylnego, ponieważ wiszące lustra w czarnych ramach są kwintesencją wysublimowanego minimalizmu, a także nowoczesnej elegancji czy oryginalnego szyku. Ponadto postawienie na czarną ramę, pozwoli uzyskać industrialny efekt. 

Lustra łazienkowe

Obecnie oprócz tradycyjnych modeli luster do łazienek, producenci oferują także nieszablonowe rozwiązania. Ciekawym przykładem nietuzinkowych modeli będą lustra wiszące na ciekawych ramach. Te bardziej spektakularne modele robione są ze szlifowanej, a także lakierowanej proszkowo specjalnej blachy stalowej, a także materiałów, które imitują drewno. Warto zaznaczyć, że nie jest to surowiec, który często występuje w łazienkach, jednakże powinien dodatkowo podkreślić charakter wnętrza. Trzeba też wspomnieć o tym, że modele w drewnianych oprawach, nie powinno umieszczać się w mniejszych, pozbawionych okien łazienkach, ponieważ poziom wilgotności będzie w nich za duży, przez co rama może w szybkim czasie ulec zniszczeniu. 

Lustra stojące

Obecnie na topie są także lustra stojące. Osadzone na stelażu wybierane są przez klientów nieco rzadziej, niż wiszące modele, ponieważ zabierają dodatkową przestrzeń, która często jest bardzo cenna w mniejszych domach czy mieszkaniach. Jednakże na ich korzyść będzie przemawiać głównie wygoda, bowiem kąt nachylenie tego typu luster będziemy mogli regulować, maksymalizując przy tym wygodę w korzystaniu. Warto dodać, że w przypadku takich luster, zdecydowanie na topie są modele proste, które umieszcza się na minimalistycznych, drewnianych stelażach – często w białym kolorze. Warto podkreślić, że będą idealnie zgrywać się do reszty wyposażenia, jednakże nie wychodzą na pierwszy plan. Jest to świetna opcja zwłaszcza do jaśniejszych sypialni. Tego typu lustra można często znaleźć także w sypialniach dziecięcych. Podczas kupna tego typu lustra, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na rozmiar. Warto też kupić model od sprawdzonych i renomowanych producentów, bowiem lustro jest zakupem na lata i nikt nie chce, żeby szybko uległo uszkodzeniu czy nawet zniszczeniu.