Jakie meble warto wybrać do modnego i funkcjonalnego przedpokoju?

Jakie meble warto wybrać do modnego i funkcjonalnego przedpokoju?

Urządzenie funkcjonalnego przedpokoju często okazuje się wyzwaniem. Przed szczególnie trudnym zadaniem stają właściciele niewielkich pomieszczeń. Warto również zaplanować aranżację tak, aby estetycznie się prezentowała i odpowiadała aktualnym trendom wnętrzarskim. Jak wybrać meble do przedpokoju, które spełnią oczekiwania domowników?

Aranżacja w modnym stylu

Do najbardziej popularnych stylów wnętrzarskich należą między innymi boho i konwencja skandynawska. Na urządzenie przedpokoju o skandynawskim charakterze decyduje się wiele osób. Takie pomieszczenia łączą w sobie surowość z przytulnością. Istotne są tutaj jasne, stonowane barwy i wykorzystanie naturalnych surowców. Tworząc skandynawską aranżację przedpokoju, warto wybrać lekkie, drewniane szafki i półki na buty. Dobrym pomysłem będzie siedzisko w kolorze szarym lub kremowym.

Projektując aranżację w stylu boho, również warto postawić na lekkie, drewniane elementy i akcesoria z naturalnych surowców. Meble, które podkreślą charakter wnętrza to między innymi szafki łączące w sobie fragmenty z drewna w kolorze naturalnego tworzywa i pomalowane na biało. Sprawdzają się tutaj również wszelkie elementy z etnicznymi designami. Warto poszukiwać wyposażenia ze wzorami nawiązującymi do kultury Wschodu. Ciekawym akcesorium w przedpokoju boho może być lustro z ramą plecioną z wikliny lub wykonaną z morskiej trawy.

Przedpokoje industrialne i loftowe

Dużą popularnością cieszą się również surowe wnętrza nawiązujące do przemysłowego krajobrazu. Przedpokój industrialny powinien być urządzony raczej w jasnych i chłodnych barwach. Sprawdzą się tutaj meble z metalowymi nogami. Doskonałym wyborem, zarówno do industrialnych, jak i loftowych wnętrz będą siedziska z litych desek. Taki przedpokój warto wyposażyć w metalowe półki na buty. Ciekawym rozwiązaniem będą tutaj proste, czarne wieszaki umieszczone bezpośrednio na ścianie. Warto zdecydować się również na drewniane szafki o surowym wyglądzie.

Wystrój minimalistyczny i nowoczesny

W nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach stawia się na prostotę i funkcjonalność. Komplety mebli do przedpokoju pasujące do takiego wnętrza powinny być przede wszystkim łatwe w utrzymaniu czystości. Odchodzi się tutaj od elementów posiadających zdobienia i wypukłości. Takie fragmenty mogą gromadzić kurz i utrudniać sprawne sprzątanie. Tego rodzaju aranżacje wykorzystują zazwyczaj jasne barwy. Można tutaj spotkać szafki i półki w białych kolorach lub odcieniach jasnego drewna. Ze względu na wagę funkcjonalności, w tych stylach dużo częściej wybiera się szafy wnękowe do przedpokoju. Wpasowane w kształt pomieszczenia zakryte schowki umożliwiają zaprowadzenie ładu i wpływają korzystnie na wygodę użytkowania pomieszczenia.

Odpowiednio dopasowane meble umożliwią stworzenie zarówno wygodnej, jak i atrakcyjnej aranżacji. Dopasowanie wyposażenia do któregoś z modnych stylów wnętrzarskich sprawi, że przedpokój będzie wyjątkowo atrakcyjny. Bogata oferta produktów umożliwia odnalezienie mebli, które doskonale dopasują się do każdego wnętrza.