Czym charakteryzują się szafy przesuwne?

Czym charakteryzują się szafy przesuwne?

Szafy przesuwne to nic innego jak tradycyjne szafy, które wyposażone są oczywiście w drzwi przesuwne. Meble tego typu cieszą się dużym zainteresowaniem przede wszystkim w sypialniach i garderobach. W ostatnim czasie wiele osób ich olbrzymi potencjał wykorzystuje również w przedpokoju.

Sprawne i niezawodne przesuwne drzwi do szafy

Aby móc cieszyć się z dobrodziejstwa szaf przesuwnych należy postawić oczywiście na porządne drzwi, które oparte są na niezawodnych mechanizmach. Dobrze przemyślane przesuwne drzwi do szafy oferują bardzo wiele ciekawych możliwości aranżacyjnych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na przykład ukryć za nimi telewizor albo kuchenną spiżarnię. Przesuwne drzwi do garderoby mogą być także montowane na pełną wysokość pomieszczenia. Tego typu rozwiązanie oferuje bardzo szeroką swobodę w zakresie ich szerokości.

Jakie zalety mają drzwi przesuwne?

Przesuwne drzwi do garderoby z Belmeb.pl są idealnym rozwiązaniem przede wszystkim do wąskich wnęk. Ich olbrzymim atutem jest to, że nie zabierają cennego miejsca podczas otwierania i zapewniają olbrzymią swobodę w doborze wymiarów drzwi. Szerokość jednego skrzydła może wynosić nawet do 1500 mm. Drzwi przesuwne mogą być wykonane z wielu różnych materiałów, dzięki czemu meble odnajdą się w każdym stylu aranżacyjnym. Ciekawym rozwiązaniem jest zamocowanie specjalnych domykaczy, które spowalniają pracę drzwi i skutecznie tłumią hałas podczas zamykania.