Czy słyszałeś o dywanach shaggy?

Czy słyszałeś o dywanach shaggy?

Istnieje wiele typów dywanów, z których każdy posiada pewne cechy charakterystyczne. Klasyfikacji takich produktów można dokonać przykładowo na podstawie długości ich włosia. Wyróżnić można zatem dywany o włosiu bardzo krótkim, przypominające właściwie wykładzinę, dywany średniej długości włosia i dywany z długim włosiem. Do tej ostatniej kategorii należą tak zwane dywany shaggy. Są to produkty obecnie bardzo popularne, które coraz częściej zdobią wnętrza polskich domów.

Co charakteryzuje dywany shaggy?

Dywany shaggy, zwane zwyczajowo też włochaczami, są produktami o charakterystycznym wyglądzie. Wyróżnia je rzucające się w oczy gęste runo, które stanowi o właściwościach tych produktów. Dywany takie są bowiem odporne na wytarcie, doskonale zatrzymują ciepło (są dobrymi izolatorami), są bardzo przyjemne w dotyku i, co najważniejsze, po prostu dobrze się prezentują. Wytrzymałość dywanów shaggy i dobra izolacja cieplna są zapewniane dzięki odpowiedniemu tworzywu, z którego wykonane jest włosie przedmiotu. Ciekawy wygląd takich dywanów sprawia, że będą one doskonałym urozmaiceniem pustych podłóg wielu pomieszczeń w domu.

dywan shaggy

Gdzie je kupić i na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Najszybciej dywany shaggy można zakupić za pośrednictwem internetu. Istnieje wiele stron dedykowanych sprzedaży takich produktów, na których znaleźć można również dywany tego typu. Zanim podjęta zostanie decyzja o kupnie takiego przedmiotu, warto zapoznać się z zaleceniami dotyczącymi utrzymywania go w czystości. Dbanie o dywany z długim włosiem jest bowiem nieco bardziej skomplikowane niż troszczenie się o inne rodzaje takich produktów. Należy zapoznać się z tym, jak efektywnie odkurzać taki dywan, gdyż w ich przypadku trzeba robić to naprawdę często. W przypadku posiadania zwierzęcia w mieszkaniu warto również zastanowić się nad umiejscowieniem produktu, by nie stanowił on miejsca, na którym głównie bawi się czworonóg.