Na co zwrócić uwagę przy zakupie komody do salonu?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie komody do salonu?

Komoda to jeden z chętniej kupowanych mebli. Jest praktyczny, a także wyjątkowo uniwersalny. Nada się bowiem do wielu pomieszczeń, w tym do salonu. Wybierając komodę, należy zwrócić uwagę na różne aspekty, aby być usatysfakcjonowanym. Dla większości osób istotne jest nie tylko to, aby mebel był funkcjonalny, ale również to, by miał atrakcyjny design.

Odpowiednie wymiary komody do salonu to podstawa 

Poszukując komody do salonu można zdecydować się zarówno na odwiedziny w sklepie stacjonarnym, jak i internetowym. Najistotniejsze wydaje się być to, aby mebel spełniał oczekiwania osoby, która decyduje się na jego zakup. Absolutnie podstawowym, a może i najważniejszym kryterium, które należy wziąć pod uwagę jest rozmiar komody. Jeżeli dysponuje się przestronnym pomieszczeniem, śmiało można zdecydować się na kupno pokaźnych rozmiarów mebla. Może być on zarówno wysoki, jak i szeroki. Jeśli jednak salon, w którym ma znajdować się komoda nie jest zbyt duży, lepiej postawić na niezbyt szeroki, ale za to nieco wyższy mebel. Warto też wziąć pod uwagę swoje preferencje. Niektórym nie podobają się duże i masywne komody i nie zdecydują się na nie nawet wtedy, jeśli rozmiar ich salonów pozwala na taki zakup.

Kolor, kształt i materiał – kryteria, którym warto się przyjrzeć

Przy wyborze komód do salonu nie sposób nie zwrócić uwagi także na inne kryteria. Na pewno należałoby zastanowić się nad kolorem mebla. Niektórym spodobają się przede wszystkim te jasne, a innym ciemne. Warto jednak mieć na uwadze to, że bardzo ciemne meble mogą sprawiać, że salon będzie wyglądał na nieco mniejszy niż w rzeczywistości. Poza tym, meble o barwie ciemnego brązu bądź czerni mogą wydać się niektórym osobom zbyt surowe. Jeśli oczekuje się przede wszystkim tego, że salon będzie wyglądał przytulnie, lepiej wystrzegać się wyjątkowo ciemnych kolorów. Jeżeli chodzi o materiał, z którego wykonana jest komoda, większość osób chętnie postawi na solidne drewno. Do salonów w stylu industrialnym pasować mogą także komody z metalowymi elementami. Istotny jest także kształt mebla. Prosta komoda nada się na przykład do wnętrza urządzonego w stylu loft. Ta o nieco finezyjnym kształcie może zaś sprawdzić się w salonie glamour. Do wnętrz, których wygląd nawiązuje do klasycznego stylu, dobrze byłoby dobrać komodę stylizowaną na antyk. 

Co jeszcze mieć na uwadze wybierając komodę do salonu?

Przy wyborze komody do salonu, należałoby także przyjrzeć się temu, ile szuflad ona posiada. Większość osób oczekuje bowiem tego, że taki mebel będzie w nie wyposażony. Im więcej rzeczy ma się do przechowania, tym głębsze szuflady będą potrzebne. Warto także zwrócić uwagę na to, w jaki sposób się je odsuwa. Ważne jest to, aby w dowolnym momencie, w wygodny sposób można było zajrzeć do szuflady. Dla większości osób istotna jest także cena mebla. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że komody wykonane z drewna będą na pewno droższe od tych ze sklejki. Poza tym, na cenę może mieć wpływ rozmiar mebla. Z reguły, im jest on większy, tym wyższa jest jego cena. 

komoda