Dywany do sypialni – na jaki styl postawić?

Dywany do sypialni – na jaki styl postawić?

Sypialniane dywany tworzą nie tylko przytulną atmosferę, ale zapewniają również komfort otaczającego ciepła zaraz po obudzeniu się ze snu. Jednak nie każda opcja sprawdzi się jednakowo dobrze w każdym przypadku, stąd warto poznać ciekawe opcje, które będą odpowiednio dopasowane do danego stylu.

Styl nowoczesny, czy klasyczny?

dywan do salonu biały wzoryRozwiązania nowoczesne są często bardzo niekonwencjonalne, co sprawia, że wybór dywanu jest bardzo trudnym zadaniem. W ostatnim czasie coraz częściej widać trend, który promuje geometryczne rozwiązania, stawiając na nietypowe wzory, które jednak świetnie sprawdzają się w nowoczesnym stylu.

Dywany do sypialni klasycznej powinny charakteryzować się stonowaniem formy, harmonią i symetrią. Prostota tych rozwiązań, powiązana z drewnianymi meblami, świetnie powiąże się z dywanami orientalnymi. Bogate zdobienia perskie nadadzą całemu wnętrzu nie tylko nutki orientu, ale również zaciekawienia przy każdym spojrzeniu.

A może styl rustykalny?

Dywan do sypialni w konwencji rustykalnej będzie wyróżniał się interesującymi rzeźbieniami i zdobieniami, które utrzymane muszą zostać w ludowym spektrum. Najlepiej postawić tutaj na rozwiązania, które zostały stworzone z naturalnych, tkanych materiałów, jak i imitacje takich opcji. Dobrym wyborem będą tutaj też dywany typu patchwork, które nadadzą swoim wyglądem wydźwięk wiejskiego pomieszczenia domowego.

Niezależnie jednak od stylu, trzeba pamiętać również, że dywany do sypialni muszą być również funkcjonalne. Warto zadbać o odpowiednią miękkość, która będzie otulała stopy każdego ranka. Jedną z ciekawszych opcji jest też rozwiązanie antypoślizgowe, które sprawi, że sypialnia dzieci będzie również bezpiecznym miejscem do zabawy, co jest szczególnie ważne w przypadku najmłodszych pociech, u których łatwo o pośliźniecie.

Wszystkie dywany jakie będą ci potrzebne znajdziesz w sklepie EUREKA https://sklepeureka.pl/dywany/do-sypialni.