Zamek do szafki – zabezpieczy ważne przedmioty

Zamek do szafki – zabezpieczy ważne przedmioty

Szafki wyposażone w zamki pozwalają na ochronę znajdujących się w nich przedmiotów przed dostępem przez osoby trzecie. Sprawdzą się nie tylko w biurze, ale również w domu.

Zamki meblowe – skuteczna ochrona

Głównym zadaniem zamka meblowego jest zabezpieczenie zawartości mebla. Takie zamki montowane są zarówno w szafkach z drzwiczkami, jak również w szufladach.

Zamki można zobaczyć przede wszystkim w meblach gabinetowych, biurowych, które przeznaczone są do przechowywania ważnej dokumentacji. Również mogą zabezpieczać one inne wartościowe przedmioty, na przykład biżuterię, elektronikę.

Zatem zamek do szafki może ochronić przed kradzieżą oraz innymi działaniami niepożądanymi, na przykład przez zniszczeniem przedmiotów, przeglądaniem i kopiowaniem dokumentów.

Różne rodzaje zamków do szafek

Zamki do szafek zaliczane są do kategorii okuć meblowych. W sprzedaży można znaleźć różne konstrukcje zamków, na przykład:

– zamek kwadratowy,

– zamek skrzynkowy,

– zamek grzbietowy,

– zamek żaluzjowy,

– zamek centralny.

Zamki te mogą być montowane zarówno do szafek wykonanych z płyt meblowych lub drewna, jak również używane są do szklanych gablot. Współpracują ze standardowymi drzwiczkami meblowymi rozwieranymi, a także z systemami przesuwnymi.

Zamknięcie i otwarcie zamka odbywa się przez kluczyki. W komplecie z zamkiem najczęściej znajdują się dwa egzemplarze kluczy.

Najlepiej zamek meblowy dopasować do konstrukcji mebla, a także do oczekiwanego poziomu zabezpieczenia.