Stalowe grzejniki łazienkowe – zalety i wady

Stalowe grzejniki łazienkowe – zalety i wady

Wybierając grzejniki łazienkowe, należy zwrócić uwagę na wiele czynników – liczy się m.in. preferowana wysokość temperatury powietrza, metraż pomieszczenia, czy też rodzaj zasilania. Oczywiście ogromną rolę odgrywa również materiał, z jakiego zostało wykonane urządzenia. Ważne jest to, aby było ono certyfikowane. Wytrzymałość tworzywa decyduje o tym, jak długo konstrukcja pozostanie w nienagannym stanie. Warto jest bliżej przyjrzeć się modelom stalowym, które posiadają zarówno zalety, jak i wady.

Duża powierzchnia wymiany ciepła

Faktem jest, że stalowe grzejniki łazienkowe są uznawane za niezwykle wydajne. Właśnie dlatego doskonale sprawdzają się w przestronnych pomieszczeniach, które są dość trudne w skutecznym ogrzaniu. Konstrukcja gwarantuje dużą powierzchnią wymiany ciepła, co przekłada się na efektywną pracę.

Ponadto można spotkać się z grzejnikami posiadającymi dodatkowe ożebrowanie. Zwiększa ono moc urządzenia, a tym samym sprawia, że w pomieszczeniu znacznie szybciej zapanuje oczekiwana temperatura.

Ekonomiczne działanie

Nowoczesny grzejnik łazienkowy wykonany ze stali zapewnia ekonomiczne działanie. Chroni on przed nadmiernym poborem energii, co zmniejsza ryzyko zbyt dużych rachunków. Z pewnością zadowoli to tych, którzy ograniczają swoje wydatki.

Możliwość automatycznej regulacji zużycia energii to spora zaleta. Ma to szczególne znaczenie w przypadku instalacji o dużej mocy.

Podatność na korozję

Podstawowym minusem modeli stalowych jest wysoka podatność na korozję. Ogniska rdzy pojawiają się na skutek kontaktu metalu z wodą. Wiadomym jest, że wysokiej klasy grzejniki łazienkowe Impero są w sposób kompleksowy zabezpieczane przed opisywanym zjawiskiem, jednak przekłada się to na wyższą cenę zakupu.

Trzeba również dodać, że urządzenia ze stali są dość ciężkie, a więc wymagają rzetelnego montażu.