Dlaczego warto kupić łózko kontynentalne?

Dlaczego warto kupić łózko kontynentalne?

Niewątpliwie sypialnia to miejsce, w którym powinna panować przytulna atmosfera. Środowisko, w którym domownik odpoczywa i śpi, wpływa na jakość odpoczynku oraz snu. Zatem ważne jest wybranie właściwego łóżka, które będzie także atrakcyjnie wizualnie. Warto zakupić łóżko kontynentalne do sypialni, które zachwyca eleganckim wezgłowiem.

Jakie są zalety łóżka kontynentalnego?

Jeżeli domownik szuka przestronnego i wygodnego łózka do snu, to powinien wybrać łóżko kontynentalne. Przede wszystkim dlatego, że jest ono bardzo funkcjonalne. Ze względu na swoją wysokość najczęściej posiada pojemne szuflady lub pojemniki, w którym można przechowywać pościel, kołdry czy poduszki. Kolejnym walorem łóżka kantonalnego jest jego miękki zagłówek spełniający funkcje użytkową oraz dekoracyjną. Dzięki swojej miękkości zagłówek gwarantuje komfort podczas oglądania telewizji lub czytania książki. Należy zaznaczyć, że okazałe łóżko sprawdzi się jedynie w przestronnych pomieszczeniach. Jeśli jednak domownikowi zależy na dużym łożu i jest w stanie poświęcić wolne miejsce na ustawienie wymarzonego łóżka, to wtedy powinien zakupić łóżko kontynentalne jak np. te pod tym linkiem. Inne zalety duże łóżka kontynentalnego to:

  • wielofunkcyjność,
  • duża powierzchnia użytkowa,
  • możliwość wejścia do łózka z każdej strony,
  • świetna cyrkulacja powietrza. 
łóżko kontynentalne 160x200

Łóżko kontynentalne – komfort i elegancja

Łóżko kontynentalne jest idealnym wyborem dla osób, które cenią sobie jakość snu i zależy im na eleganckim meblu. Jest to mebel, który dostarcza najwyższą jakość snu dzięki zastosowaniu trzech różnych warstw. Warstwa znajdująca się najwyżej to materac nawierzchniowy. Warstwa ta ma największy wpływ na komfort snu, ponieważ bezpośrednio styka się z sylwetką śpiącego. Ponadto produkowany jest on z pianki wysokoelastycznej, która stanowi odpowiednie podparcie dla kręgosłupa w trakcie nocy. Środkowa warstwa to dwa grube materace wypełnione zazwyczaj specjalnymi sprężynami bonnelowymi i warstwą pianki. Ostatni element łóżka kontynentalnego to tapicerowana skrzynia stojąca na krótkich nóżkach. Z całą pewnością łózko kontynentalne wyróżnia się komfortem oraz elegancją. W przypadku dwóch osób najlepiej wybrać łóżko kontynentalne 160×200.