Na co warto zwrócić uwagę wybierając drewniany stolik kawowy.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając drewniany stolik kawowy.

Stolik kawowy to nie tylko bardzo praktyczny element wyposażenia salonu, ale również ważny akcent stylistyczny. Decydując się na zakup odpowiedniego stolika, warto jest zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, które mają wpływ na funkcjonalność i estetykę przestrzeni. Na jaki rodzaj warto się zdecydować? Klasyczny drewniany stolik kawowy, czy też bardziej futurystyczna wersja wykonana ze szkła i kamienia? Czym powinniśmy się kierować wybierając stolik kawowy do naszego salonu?

Harmonijne dopełnienie wnętrza

Wybierając stolik kawowy, warto zastanowić się nad stylem, który dominuje we wnętrzu. Czy to nowoczesne minimalistyczne studio, czy też klasyczny salon z antykami? Stolik powinien wpisywać się w ten kontekst, tworząc harmonijną całość. Kształt i forma stolika to również czynniki, które mają istotny wpływ na odbiór wizualny. Należy jednak pamiętać, że mebel powinien być przede wszystkim praktyczny. Rozmiar oraz kształt należy dobrać tak, aby możliwe było swobodne poruszanie się wokół stolika, jak również postawienie na nim filiżanki z kawą lub położenie książki. Jeżeli dysponujemy małą ilością wolnej przestrzeni, to dobrym pomysłem może okazać się zakup rozkładanego lub modułowego stolika kawowego. Takie stoliki dostępne są już w wielu wersjach np. jako drewniany stolik kawowy lub z elementami matelu, który dodatkowo nada loftowego charakteru. Kupując mebel posiadający dodatkowo półki lub szuflady, zyskamy dodatkową przestrzeń na przechowywanie.

drewniany stolik kawowy

Materiał i trwałość

Materiał, z którego wykonany jest stolik kawowy, wpłynie na jego trwałość i wygląd. Drewno, płyta, metal, szkło, czy też kamień – każdy z tych materiałów ma swoje zalety i wady. Drewniany stolik kawowy lub posiadający kamienny blat, będzie charakteryzował się największą odpornością na zniszczenie i ponadczasowym wyglądem. Cena tych produktów będzie jednak znacznie wyższa. Jeżeli w naszym domu obecne są dzieci lub zwierzęta, które mogą wyrządzić szkody i zniszczyć mebel, to warto rozważyć zakup tańszego produktu np. stolik kawowy wykonany z płyty wiórowej. Szklane stoliki cieszą sie niesłabnącą popularnością od wielu lat. Stanowią subtelny element wykończenia, dodający lekkości. Posiadając stolik kawowy ze szklanym blatem należy jednak wziąć pod uwagę nie tylko ryzyko zbicia blatu, ale również możliwość powstawania rys na szkle np. na skutek przesuwania po nim kubków lub innych przedmiotów.