Jak dopasować krzesła do stołu w salonie?

Jak dopasować krzesła do stołu w salonie?

Stół i krzesła to jedno z najważniejszych miejsc w salonie. Jest to również wybór, którego dokonujemy na lata. Warto bardzo dokładnie przeanalizować, jak mają wyglądać krzesła do wnętrza salonu. Jak wybierać krzesła do salonu, by był elegancki, a krzesła praktyczne? 

O czym trzeba pamiętać wybierając krzesła do salonu? 

Praktyczne krzesła są przede wszystkim wygodne i dobrze dobrane do stylu, który panuje w pokoju dziennym. Bardzo ważne jest wybranie krzeseł, które będą wygodne, nawet gdy spędzamy na nich wiele czasu. 

Stół w salonie to miejsce, przy którym spożywa się posiłki, spędza czas z rodziną i przyjaciółmi, można również rozstawić laptopa i nadrobić zaległości z pracy. Czasami również dzieci siadają przy stole, by zrobić większy projekt, czy w pobliżu rodziców odrobić lekcje. 

Krzesła przy stole powinny być funkcjonalne i wygodne. Bardzo ważne jest oparcie krzeseł, które powinno być dobrze wyprofilowane i nie za wysokie. Odpowiednio dobrane krzesła sięgają oparciem około 20 cm nad stół. Wyższe krzesła może będą wygodniejsze, ale na pewno nie sprawdza się w niewielkim pokoju dziennym. Wysokie oparcie przytłoczy salon, który stanie się mały i ciasny. 

Kolejnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę wybierając krzesła do salonu są podłokietniki. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala nawet na bardzo długie siedzenie w wygodnej pozycji. Trzeba jednak wiedzieć, że krzesła z podłokietnikami potrzebują większej przestrzeni. 

Krzesło zajmuje około 60 cm. Nie można postawić krzeseł bardzo blisko siebie, gdyż siedzące obok siebie osoby będą sobie przeszkadzały w trakcie posiłku.  W mniejszych salonach sprawdzi się stół rozkładany, który jest wykorzystywany tylko, gdy przychodzą goście. 

Jak wybrać materiał na krzesła? 

Krzesła tapicerowane to szansa na znalezienie krzeseł w wymarzonym kolorze. Ilość dostępnych kolorów jest właściwie nieograniczona i każdy jest w stanie dopasować kolor idealny do mebli w salonie. 

Wybierając kolor obicia można skoncentrować się na stonowanych barwach, które będą komponowały się z wystrojem wnętrza, ale również można postawić na ciekawy i niebanalny kolor. Jest to sposób na wprowadzenie koloru do wnętrza, dzięki temu krzesła nabiorą niebanalnego charakteru, a stół stanie się prawdziwą ozdobą pokoju dziennego. 

Wybranie mocnego koloru na obicie krzesła wiąże się z koniecznością szybszej zmiany. Trzeba pamiętać, że kolory stonowane będą modne przez wiele sezonów, natomiast charakterystyczny kolor dużo szybciej wyjdzie z mody lub nam się znudzi. 

Zastanawiając się, jak wybierać krzesła do salonu nie można zapomnieć o obiciu ze skóry. Krzesła są niezwykle eleganckie i ekskluzywne. Trzeba jednak pamiętać, że nie są to krzesła, na których siedzi się przyjemnie w ciepłe dni. Skóra przykleja się do ciała i jest to dosyć kłopotliwe. 

Niewątpliwie wadą krzeseł skórzanych jest ich wysoka cena. Warto jednak pamiętać, że skóra jest materiałem bardzo trwałym i łatwym w pielęgnacji. Eco skóra jest tańszym odpowiednikiem skórzanych obić. 

Zaletą eco skóry jest jej łatwe czyszczenie, niestety jest ona mniej wytrzymała niż skóra naturalne. Jednego możemy być pewni – krzesła ze skórzaną tapicerką nigdy nie wyjdą z mody.