Stylowe dekoracje ścienne – obrazy na płótnie

Stylowe dekoracje ścienne – obrazy na płótnie

Aranżacja wnętrz wcale nie jest łatwa, szczególnie dobór dodatków może sprawiać duże problemy. Jak wybrać obrazy do domu, aby wnętrza nabrały ciekawego charakteru? Czym kierować się podczas ich doboru?

Dodatki we wnętrzach

Dekoracje ścienne to doskonałe uzupełnienie stylistyki całego pomieszczenia. Odpowiednio dopasowane mogą całkowicie odmienić wnętrze. Dzięki obrazom możemy podkreślić swój niepowtarzalny styl oraz sprawić, że pokój będzie wyglądać bardziej elegancko, a jednocześnie przytulnie. 

Dobór odpowiednich obrazów jest niezwykle ważny i trudny, bo możliwości mamy naprawdę nieskończenie wiele. Obrazy można znaleźć zarówno na aukcjach internetowych, w sklepach online, dostępne są też w małych galeriach. Ważne jest to, aby wybrany motyw pasował do wybranej aranżacji wnętrza, inaczej będzie wprowadzał chaos. Dobrym rozwiązaniem może okazać się tryptyk, czyli obraz składający się z trzech odrębnych części tworzący spójną całość. Dzięki temu nie musimy obawiać się o to, że poszczególne, wybrane przez nas obrazy nie będą do siebie pasować. 

Gdzie kupić obraz?

Nie każdy jest miłośnikiem sztuki, dlatego nie trzeba od razu inwestować w dzieło wybitnego malarza. Na rynku znajduje się dużo niedrogich, pięknych obrazów malowanych na płótnie przez początkujących artystów albo hobbystów.

Dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z aukcji internetowych, gdzie wybór obrazów będzie największy. Wybierajmy także, które będą pasować motywem i kolorystycznie do naszych wnętrz. Tylko w tym wypadku można liczyć na to, że dekoracja ścienna będzie doskonale współgrać pozostałymi dodatkami. 

Dlaczego dekoracje są tak ważne?

Tak naprawdę to dekoracje tworzą klimat we wnętrzu, dlatego też są tak ważne. Tak samo jak dodatki w stylizacji pełnią kluczową rolę, tak też dekoracje w aranżacji wnętrz potrafią je odmienić i dodać mu tego czegoś, co sprawia, że będziemy chętniej w nim spędzać czas.

Pozostaje pytanie, gdzie powiesić obraz, aby wyglądał efektownie. Dobrym miejscem jest ściana nad kanapą albo sofą, obrazy nad komodą także doskonale łączą się z pozostałymi dekoracjami i dodatkami. Ciekawie mogą wyglądać również obrazy zawieszone nad stołem, jeżeli wybieramy dodatki do jadalni. 

Oczywiście należy zdawać sobie sprawę z tego, że zbyt duża ilość dodatków nie będzie działała na korzyść pomieszczenia, dlatego warto ograniczyć się do jednego miejsca i co najwyżej trzech obrazów. W tym wypadku minimalizm jest wskazany. Jeżeli zawiesimy na ścianie za dużo dekoracji, możemy osiągnąć efekt zupełnie odwrotny od zamierzonego. 

Dobierając dodatki w przemyślany sposób, bez wątpienia nasza przestrzeń na tym zyska. Obrazy są jednym z ciekawych pomysłów na dodanie wnętrzom ciekawego, oryginalnego charakteru. Kluczowy będzie nie tylko styl i miejsce zawieszenia obrazu, ale także jego rozmiar, który powinien zależeć przede wszystkim od miejsca, w którym będziemy chcieli go umieścić. 

Obrazy na płótnie to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych dekoracji ściennych, którą warto brać pod uwagę.