Nowoczesny minimalizm – regały loft

Nowoczesny minimalizm – regały loft

Styl loftowy wyróżnia się na tle innych prostą formą, subtelną elegancją oraz oszczędnym użyciem materiałów. Bliski jest przestrzeni utrzymanej w klimacie industrialnym, która jest również nieco surowa. Pomieszczenia w domu czy w mieszkaniu urządzane są przede wszystkim pod kątem ich funkcjonalności. Wszystko ma pozostać w zgodzie z zasadą umiaru. Meble są tu bardzo praktyczne, pozbawione udziwnionych kształtów oraz niepotrzebnych ozdób. W taki minimalistyczny design doskonale wpisują się regały loft.

Stylowe wyposażenie, czyli regały loft

Surowe wnętrze, aby było komfortowe, wymaga odpowiedniej aranżacji. Regały loft, o prostej, geometrycznej bryle, to niezbędny element wystroju. Najczęściej wykonane są z połączenia metalu i drewna. Bazują też na uniwersalnej kolorystyce. Dominuje tu czerń, grafit, szarość oraz biel. Kolor nie musi być jednolity. Znajdziesz takie regały loft na sfmeble.pl Dobrze sprawdzi się kontrastowe połączenie czerni i bieli. Mocne barwy doskonale współgrają z surową deską. Regały loft, nie zawsze jednak muszą posiadać drewniane półki. Mogą swoją fakturą przypominać beton, mogą też być metalowe. Ciemny, przykładowo grafitowy, stelaż mebla komponuje się z jasnymi deskami, optycznie powiększając przestrzeń i nadając jej lekkości. Regały loft wykonane z takich materiałów to bez wątpienia to bardzo trwały i solidny element wyposażenia. Więcej na temat Regałów loft znajdziesz na sfmeble.pl

regały loft

Regały loft i ich miejsce w domu

Regały loft świetnie prezentują się na tle ściany wykonanej z cegły lub kamienia. Mogą również celowo być postarzane. Ich lekka konstrukcja pasuje do naturalnych materiałów wkomponowanych w loftowe lub industrialne wnętrze. Meble te są stojące, wiszące lub na kółkach. Niebanalnie prezentują się także w formie drabinki. Są one wąskie i wysokie, pozwalają więc optymalnie wykorzystać ograniczoną przestrzeń, jaka jest, przykładowo, w łazience. Surowy, chłodny klimat pomieszczenia ocieplają kwiaty doniczkowe. Regały loft to doskonałe dla nich miejsce. Można na nich trzymać również książki lub ulubione pamiątki.

Znakomitym miejscem na regały loft będzie zatem:

• salon
• sypialnia
• pokój dziecka
• przedpokój
• łazienka