Dlaczego gniazda blatowe są wygodne?

Dlaczego gniazda blatowe są wygodne?

Wiele osób przy projektowaniu własnej kuchni zapomina o gniazdach elektrycznych. To poważny błąd, bo prąd jest niezbędny do obsługi większości kuchennych urządzeń i automatów. Szczególnie dobrym pomysłem są gniazda nablatowe. Dlaczego są wygodne? Dlaczego powinny znaleźć się w każdej kuchni?

Dobre dla kręgosłupa

Gniazdo wpuszczane w blat to ogromna ulga dla kręgosłupa. Żeby podłączyć do niego urządzenie wcale nie trzeba się nachylać. To komfortowa sytuacja, która pozwala oszczędzić sobie odrobinę gimnastyki. Walka na kolanach i szukanie gniazdek wewnątrz szafek dzięki gniazdom nablatowym odchodzi już do przeszłości, razem z resztą niefunkcjonalnych rozwiązań.

Długość kabla ma znaczenie

Wiele urządzeń kuchennych ma krótkie kable. Nic, więc dziwnego w tym, że gniazda blatowe tak dobrze się sprawdzają. Ułatwiają podłączenie do prądu czajnika lub kuchenki mikrofalowej bez konieczności używania długich przedłużaczy i listw. To całkiem niezła alternatywa, tym bardziej że używanie przedłużacza w kuchni jest dość niewygodne. Zdarza się bowiem, że gniazdo blatowe ratuje kuchnie przez pojawieniem się w niej niepraktycznych zwojów kabli. W rzeczywistości mogą one stanowić zagrożenie – łatwo się o nie potknąć, jeśli ich otulina zostanie przerwana mogą grozić porażeniem prądem i są nieestetyczne.