Własne olejki zapachowe do świec

Własne olejki zapachowe do świec

Tworzenie własnych olejków zapachowych do świec jest nie tylko opłacalne, ale także daje swobodę tworzenia zapachów, które są niepowtarzalne. Olejki zapachowe są używane do zapachu świec. Mogą być również używane do dodawania subtelnego zapachu do mydeł i innych produktów do kąpieli. Tworzenie własnych olejków zapachowych w domu pozwala wybrać zapachy, które kochasz najbardziej, a także tworzyć nowe zapachy, które pasują do Twojego osobistego stylu. Jeśli nigdy wcześniej nie robiłeś żadnej świecy, ten przewodnik pomoże Ci zacząć!

Co to jest olejek zapachowy?

Olejek zapachowy jest skoncentrowanym płynem, który może być używany do zapachu świec, mydeł i innych podobnych produktów. Olejki zapachowe pochodzą z różnych surowców, które są mieszane i destylowane, aby stworzyć unikalne profile zapachowe dla różnych produktów. Olejek zapachowy do świec (sprawdź tu) nie ma takiego samego okresu trwałości jak zapach. Różne produkty mają różne okresy trwałości, a zapachy mogą trwać tylko przez pewien czas, zanim zaczną tracić swój zapach. Zazwyczaj olejek zapachowy jest albo syntetyczny albo naturalny. Naturalne olejki zapachowe pochodzą ze źródeł botanicznych. W zależności od rodzaju olejku i miejsca jego pochodzenia, naturalne olejki mogą mieć inne nuty zapachowe niż syntetyczne.

tworzenie olejków zapachowych do świec

Jakie materiały są potrzebne do wykonania własnych olejków zapachowych do świec?

– Destylator do olejków – jeśli robisz własne olejki zapachowe, destylator do olejków jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia, którego będziesz używać. Destylator oddzieli olejki od materiałów roślinnych, a następnie zbierze powstałe olejki zapachowe w osobnym pojemniku. 

– Pojemniki do zbierania olejków – olejki zebrane w destylatorze mogą być rozdzielone do różnych pojemników w zależności od ich przeznaczenia. 

– Refraktometr – refraktometr służy do pomiaru procentowej zawartości olejków w materiałach botanicznych. Ta informacja jest bardzo ważna podczas tworzenia własnych olejków zapachowych.